Infolinka a telefonické objednávky +421 905 211 122

VALDUERO TIERRA ALTA DE 2 COTAS RESERVA 2016

výnimočné svojim noblesným charakterom
Id produktu:

Oblasť: Ribera del Duero (España).

Odroda: 100% Tinto Fino (Tempranillo).

Valduero Reserva pochádza zo starých kmeňov starších ako 50 rokov vysadených v nadmorskej výške 830 metrov v hlinito-vápenatých pôdach. Využívajú tradičné poľnohospodárstvo a tréningový systém v buši, aby prirodzene obmedzili produkciu v priemere na 3 500 kg/ha. Keď hrozno dosiahne optimálnu zrelosť, ručne sa oberá do 14 kg debničiek.

Vo vinárstve Valduero Reserva fermentuje 8 dní v nerezových tankoch pri teplote 23ºC až 28ºC s prečerpávaním a 10-dňovou maceráciou. Potom zreje 30 mesiacov v dubových sudoch 3 rôznych pôvodov a nakoniec sa stabilizuje vo fľaši 18 mesiacov pred uvedením na trh.

Valduero Reserva je jemné a elegantné sudové červené víno, ktoré je klasickým Ribera de Duero s dobre vyváženým ovocím a drevom.

 

Valduero Reserva comes from old strains over 50 years old planted at an altitude of 830 metres in clay-calcareous soils. They use traditional agriculture and a bush training system to naturally limit production to an average of 3,500 kg / ha. When the grapes reach optimum ripeness, they are manually harvested into 14 kg boxes.

In the winery, Valduero Reserva ferments for 8 days in stainless steel tanks between 23ºC and 28ºC with pump-overs and 10 days of maceration. It then ages for 30 months in oak barrels of 3 different origins and finally stabilises in the bottle for 18 months before going to market.

Valduero Reserva is a fine and elegant barrel-aged red wine that is a classic Ribera de Duero with well-balanced fruit and wood.

39,00€
Pre členov wineshelf klubu iba: 38,40€
Dostupnosť: skladom
Posielame do 24 hod. od prijatia úhrady
Dbáme na vysoké štandardy kvality našich produktov a služieb a súčasne aj na zodpovedné pitie. Preto je obsah tejto stránky dostupný len osobám starším ako 18 rokov