Infolinka a telefonické objednávky +421 905 211 122

Dolcetto 2016

Fattoria San Giuliano - Dolcetto 2016
Id produktu:

odroda: 100% Dolcetto,

vinifikácia a zrenie: hrozno "leží" na šupkách cca 10 - 15 dní, kvasenie prebieha prirodzene avšak pri kontrolovanej teplote. Následne víno zreje vo  vysokokapacitných dubových sudoch po dobu 8 mesiacov.

Fattoria San Giuliano je rodinný podnik, ktorý vedie Giulio Pastura a jeho manželka Mariella a ktorí si sami robia takmer všetky vinárske a vinohradnícke práce. Samotné vinice pozostávajú z 15 akrov a dopestovávajú sa na nich odrody Moscato, Nebbiolo, Barbera, Dolcetto, Arneis a Brachetto v zónach Roero a Neive talianskeho Piemontu. Vinice sa vyznačujú ideálnou expozíciou voči slnečnému žiareniu a vánku čo ma za následok že, vinná réva je robustná a "produkuje" charakteristické a plné vína. Vek viniča sa pohybuje od 15 až do 60 rokov. Vína zo štatútu Fattorie San Giuliano vyjadrujú vášeň a hlbokú osobnú účasť, ktorá sa prejavuje v ich tvorbe. Vína opakovane dosahú TOP kvalitu a reprezentujú danú oblasť ako aj ich samotnú charakteristiku lepšie než mnoho ostatných známejších a drahších značiek. Pre odborníkov môžeme poznamenať, že pre všetky červené vína z Fattoria San Giuliano sa hodnota EXTRACTu pohybuje nad 30. Celkový priemerný ročný objem výroby je cca 50.000 fliaš.

12,60€
Pre členov wineshelf klubu iba: 11,50€
Dostupnosť: skladom
Posielame do 24 hod. od prijatia úhrady
Dbáme na vysoké štandardy kvality našich produktov a služieb a súčasne aj na zodpovedné pitie. Preto je obsah tejto stránky dostupný len osobám starším ako 18 rokov